Досвідчені садівники застерігають, що при плануванні саду важливо враховувати, які рослини слід уникати садити поруч із виноградом, щоб не зіпсувати врожай.

У зв'язку з цим вони назвали список рослин, які не слід садити поряд із виноградом, а також деякі відповідні альтернативи.

Рослини, яких слід уникати поряд із виноградом:

Календула, волошки, дзвіночки та гвоздика: ці квіти можуть негативно вплинути на зростання виноградної лози та завдати шкоди ягодам, що призведе до поганого врожаю.

Морква, перець, картопля, помідори та баклажани: ці овочі можуть конкурувати з виноградом за поживні речовини та воду, потенційно уповільнюючи їх зростання.

Такі трави, як петрушка, селера, цибуля-порей і хрін: вони, особливо хрін, можуть бути агресивними і затьмарювати виноградні лози, перешкоджаючи їх росту.

Польова гірчиця, просо та дика редька: ці рослини настійно не рекомендується вирощувати поряд з виноградом, оскільки вони можуть конкурувати за ресурси та місце.

Виноград, фото з вільних джерел
Виноград, фото з вільних джерел

Також фахівці назвали лікарські трави, які не слід садити поряд із виноградом:

Звіробій, пижма, деревій та подорожник: вони можуть негативно вплинути на його зростання та розвиток.

І навпаки, рослини, які підходять для посадки біля винограду:

Айстри, гіпсофіла, флокс і друммонд: ці квіти позитивно впливають на зростання винограду.

Мальва, незабудки, примули та віоли. Так, їх можна садити поряд із виноградом.

Крім цього, рослини, такі як квасоля, горох чи соя, можуть покращити родючість ґрунту, фіксуючи азот, що сприяє зростанню винограду.

Щавель, кріп, шпинат, цибуля, огірки, буряк та редиска: ці овочі та трави сумісні з виноградом і їх можна смалео садити поряд без побічних ефектів.

Нагадаємо, як виростити ранні огірки без теплиці: урожай буде хрустким та солодким

Раніше «Українці» писали, ваш город захопить будь-кого: як швидко і правильно виростити пишний кріп і петрушку

Як повідомляли «Українці», цвітимуть, пахнуть і радуватимуть око: які добрива потрібні для троянди, щоб вона довго стояла