Весна – ідеальний час для посадки картоплі, зазвичай в кінці квітня або на початку травня. Перед тим, як приступити до посадки, варто уважно підготувати насіннєвий матеріал, що може зайняти кілька тижнів.

Відбір насіннєвого матеріалу

Перший крок – це ретельний відбір посадкового матеріалу. Оптимальний розмір картоплі для посадки – приблизно як куряче яйце, вагою від 50 до 80-100 грам. Важливо, щоб картопля була здорова, без видимих пошкоджень та ознак хвороб.

Знезараження

Для знезараження картоплі можна використати метод озеленення, розкладаючи її в приміщенні з денним світлом при температурі близько 22 градусів. Зелене світло має бути розсіяним, картоплю укладають в один шар та регулярно перевертають. Через 10-14 днів картопля повинна набути зеленого кольору. Крім озеленення, можна обробити картоплю борною кислотою, формаліном або використати інші спеціальні біопрепарати. Важливо після обробки добре висушити картоплю.

посадка картоплі на городі
посадка картоплі на городі

Пророщування

Пророщування – ключовий момент підготовки. Існує кілька методів пророщування, залежно від наявних умов.

Для сухого пророщування на світлі потрібно розкласти картоплю в один шар при температурі близько 14 градусів в добре освітленому приміщенні. Паростки з'являються через 22-26 днів.
Якщо місця недостатньо, використовуйте ящики, розташовуючи їх один на одному, але не забувайте регулярно перевертати картоплю.
У випадку відсутності світлого місця, пророщуйте в темному, вентильованому приміщенні. Паростки в цьому випадку будуть бліді та крихкі.
Вологе пророщування вимагає зволоження субстрату тирси або тирси з торфом. Цей метод складніший, але дозволяє отримати ранній урожай.

Пам’ятайте, що добре підготовлена картопля – це запорука високої врожайності. Відведіть достатньо часу на підготовку посадкового матеріалу, і ваші зусилля об