Коли дачна ділянка не надто велика, дотримання правил сівозміни стає складнішим. Багато хто з нас, за звичкою, саджає картоплю на тому самому місці рік за роком, не замислюючись про наслідки. Але такий підхід може погано позначитися на врожаї.

Чому ж важливо міняти "місце проживання" для картоплі?

Поживні речовини: Картопля жадає до себе мінералів, яких з часом у ґрунті стає все менше. Результат – культура розвивається гірше, а урожайність знижується. Рішення? Регулярно підживлюйте землю, особливо навесні та перед осіннім перекопуванням.

цвітучий город
цвітучий город

Втома ґрунту: Буває й таке, що земля "втомлюється" від постійних посадок однієї й тієї ж культури. Вирішення – варіювати посіви, саджаючи на місці картоплі сидерати, які допоможуть ґрунту відпочити та відновитися.

Шкідники: Ці маленькі злодії здатні запам'ятати, де їм було добре, і повертатися знову та знову. Чим довше на одному місці росте картопля, тим більше шансів, що шкідники облюбують саме вашу ділянку. Запобігти цьому допоможуть профілактичні заходи.

городні роботи
городні роботи

Патогени: Наостанок не забуваймо про патогени, які можуть накопичуватись у ґрунті. Щоб уникнути небажаного впливу на картоплю, регулярно обробляйте землю спеціальними засобами.

Тож, перевага сівозміни не тільки в збереженні здоров'я ґрунту, але й у забезпеченні вас смачним та якісним врожаєм. Варто пам'ятати про це, плануючи свою дачну стратегію на наступний рік.