Всім відомо, що навіть люди з добрим здоров'ям можуть відчувати різкі коливання артеріального тиску - воно може зненацька підвищуватися або падати.

У разі такого випадку, що характеризується різким падінням артеріального тиску до 60/30 і навіть нижче, необхідна негайна медична допомога, а звернення до швидкої допомоги має вирішальне значення.

В очікуванні приїзду медиків необхідно надати потерпілому допомогу. Якщо він непритомний, насамперед необхідно обережно покласти його на правий або лівий бік, щоб запобігти можливій задусі через скупчення слини або обструкції дихальних шляхів язиком.

Тиск: скрін з відео
Тиск: скрін з відео

У випадках, коли людина перебуває у свідомості, але виявляє ознаки млявості, пропозицію їй міцного солодкого чаю, маринований огірок чи сир. Це може швидко підвищити рівень артеріального тиску.

Крім того, бажано забезпечити положення пацієнта лежачи і підняти його ноги вище за рівень голови. Як радять експерти, добре допоможе така процедура: лягти рівно без подушки та ноги вгору (підперти до стіни, шафи тощо)

Нагадаємо, чим корисний кріп: дізнавшись про це, ви почнете їсти його мішками

Раніше «Українці» писали, чим корисна морська капуста: суперпродукт здивує своїми властивостями

Як повідомляли «Українці», перерахунок пенсій за новою формулою: як це вплине на виплати і хто їх отримає