Блокада польськими фермерами кордону з Україною, що триває, суттєво порушила рух вантажівок, викликавши серйозні економічні наслідки.

Станом на 11 березня спеціальні пункти пропуску, такі як «Довгобичів-Угринів» та «Зосин-Устилуг», повністю перекрили в'їзд фур з України до Польщі, зберігши при цьому обмежений доступ для автомобілів з Польщі до України.

Ця блокада є частиною ширшого протесту, спрямованого на обмеження імпорту сільськогосподарської продукції з-за меж Європейського Союзу, особливо з України, незважаючи на закупівлі товарів з Білорусі та Росії.

блокування кордону поляками
блокування кордону поляками

Блокада, що спочатку завершилася 10 березня, була продовжена до 30 квітня. Польські фермери вимагають запровадження обмежень на імпорт для захисту місцевого сільського господарства, хоча їхні дії викликають стурбованість щодо ширших наслідків для економіки та безпеки.

Як заявляв посол України в Польщі Василь Зварич, українська економіка вже зазнала значних втрат, які оцінюються приблизно в 500 мільйонів доларів, що негативно позначилося не лише на торгівлі, а й на обороноздатності країни та, як наслідок, на безпеці самої Польщі.

З 13 березня очікується ескалація протесту, коли планується відновити блокування додаткових контрольно-пропускних пунктів, що фактично вплине на всі перевезення вантажів між Україною та Польщею.

Поляки на кордоні, кадр з відео
Поляки на кордоні, кадр з відео

Ця розширена блокада наголошує на суперечності між необхідністю захисту місцевих сільськогосподарських інтересів та ширшими економічними та геополітичними наслідками таких дій.

Крім цього, за словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, український бізнес зазнав збитків, що перевищують 1,5 млрд євро (62 млрд грн) через страйки, які відбулися у листопаді та грудні 2023 року, а також у січні 2024 року.

Нагадаємо, в Україні мчить справжня весна: коли погода приємно здивує українців

Раніше "Українці" писали, пенсіонери схопилися за голови: в Україні "заморозили" деякі пенсії

Як повідомляли «Українці», в Україні змінять правила призначення субсидій: що відомо