Пенсійний фонд України запровадив нові правила, які продовжують трудовий стаж, необхідний громадянам для отримання пенсійної допомоги. За даними прес-служби ПФУ, ці зміни набирають чинності вже з цього року.

Згідно з новою системою, право на пенсію у віці 60 років матимуть лише українці, які пропрацювали щонайменше 31 рік офіційної роботи. Ті, хто має страховий стаж від 15 до 21 року, мають продовжувати працювати до досягнення 63 років. Проте частина українців зможе виходити на заслужений відпочинок у 65 відповідно.

Зокрема, пенсійний вік у 63 роки застосовується до осіб зі стажем страхування до 21 року, а вік у 65 років встановлений для осіб, які мають лише 15 років зареєстрованого трудового стажу.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Українці, які не встигли нагромадити стаж роботи не менше 15 років, втрачають право на пенсію. Однак вони матимуть право на соціальну допомогу.

Примітно, що законодавство допускає можливість «купити» роки стажу, що бракують, за рахунок внесків добровільного пенсійного страхування, що дозволяє тим, кому не вистачає кваліфікаційного стажу, як і раніше отримувати пенсію.

Крім того, критерії виходу на пенсію будуть жорсткішими у 2025 році, коли вимога для виходу на пенсію у 60 років збільшиться до мінімуму 32 років досвіду роботи.

Нагадаємо, кожен другий пенсіонер виживає на "копійки": скільки українців одержують маленькі пенсії

Раніше «Українці» писали, в Україні планують запровадити новий податок: хто додатково платитиме державі

Як повідомляли «Українці», другий перерахунок пенсій не за горами: яких пенсіонерів порадують надбавками після індексації у березні