Нещодавно ЗСУ відійшли від Авдіївки і стримували настулні росіян на тій ділянці фронту.

Деякі джерела повідомляли, що окупанти просунулися на 5 кілометрів після захоплення Авдіївки. Водночас українські військові розповіли, чому сталася втрата цього міста.

Завод "Зеніт" в Авдіївці, фото із соцмереж
Завод "Зеніт" в Авдіївці, фото із соцмереж

На позиції "Зеніту" в Авдіївці українські військові відбивали атаки супротивника щодня. ЗС Росії підійшли з флангів і обстрілювали базу з усіх боків танками, артилерією та мінометами. Про це пише видання New York Times.

Як розповів старший солдат Віктор Біляк зі 110-ї ОМБр, можливості будувати нові укріплення не було.

"Щодня ми намагалися відбити атаки противника" , - сказав він.

При виході ЗСУ із Авдіївки російська артилерія постійно обстрілювала дороги, що ведуть із міста.

Як розповів 36-річний командир 25-го окремого батальйону з позивним "Шаман", найбільші втрати серед українських сил зазнали центру Авдіївки. Росіяни скидали на будинки авіабомби.

За словами "Шамана", Україна втратила Авдіївку через брак боєприпасів. Він зазначив, що за наявності достатньої кількості артилерії українські війська могли б утримати місто. Вони були б російськими каналами поставки в тилу, чим запобігали б прибуття підкріплень.

Авдіївка, кадр з відео
Авдіївка, кадр з відео

Видання пише, що, незважаючи на дуже великі втрати, російські війська змогли вийти до околиць міста з півночі та півдня. До кінця січня 2024 р. вони були готові поринути у житлові райони. Вони прорвалися у два важливі місця: з північного сходу через залізничну лінію та з півдня, проклавши тунелі через каналізаційні труби, щоб атакувати українські позиції з тилу.

Повідомляється, що щодня РФ скидала на місто від 80 до 100 авіабомб. Над дорогами постійно зависали російські дрони

Нагадаємо, що росіяни вдарили Іскандером за кілька метрів від Зеленського та прем'єр-міністра Греції: "Не встигли піти в захищене місце".

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський надав Сирському необмежені повноваження: "У головкому карт-бланш".