Згідно з звітом литовських спецслужб, Росія має достатні ресурси, підкріплені високими цінами на нафту, ухилення від санкцій та державні інвестиції, щоб підтримувати свої військові операції в Україні на нинішньому рівні ще як мінімум два роки.

Відповідну інформацію надали на порталі «reuters»

У 2023 році Росія зосередилася на реформуванні та посиленні своєї військової присутності, особливо вздовж кордону з країнами НАТО, включаючи нового члена – Фінляндію. У доповіді, підготовленій спільно Департаментом контррозвідки Литви та Службою військової розвідки та безпеки, наголошується на здатності Росії адаптуватися та підвищувати свою бойову ефективність на основі накопиченого досвіду.

«Москва здатна оцінити викладені уроки та підвищити свою бойову ефективність», — додали литовські відомства у доповіді.

Повідомляється, що Росія наростила свої збройні сили на півночі та заході у відповідь на посилення присутності НАТО поблизу своїх кордонів. Литва, країна, яка перейшла від правління Москви до вступу до НАТО і ЄС, відзначає спроби російської розвідки оминути санкції проти її оборонної промисловості після вторгнення в Україну.

російські окупанти
російські окупанти

Незважаючи на санкції, Росія продовжує отримувати військову підтримку від Ірану та Північної Кореї, а Китай стає важливим постачальником мікрочіпів. Крім того, використання юаня для міжнародних транзакцій наголошує на адаптації Росії до санкцій.

Розміщення військових боєголовок у Білорусії у 2023 році є ще одним приводом для занепокоєння, оскільки як російська, так і білоруська розвідка активно прагнуть вербувати литовців для шпигунства. У доповіді також згадується зростання китайської шпигунської діяльності у Литві, особливо після того, як країна дозволила Тайваню відкрити де-факто посольство у 2021 році.

Кібератаки, спрямовані на литовські урядові установи, які, ймовірно, пов'язані з Китаєм, намагалися проникнути в мережі і вкрасти дані. Ця всебічна оцінка литовської розвідки підкреслює складні загрози, які Росія і Китай становлять для ландшафту безпеки в Європі.

Нагадаємо, стосується всіх власників банківських карток: названо ліміти зняття готівки – важливо знати кожному

Раніше «Українці» писали, масове звільнення чиновників в Україні: Денис Шмигаль зробив революційну заяву

Як повідомляли «Українці», з квітня пенсії не буде: чому це станеться