Через повномасштабну війну, яку розпочала росія у 2022 році, багато українців стали не лише внутрішньо переміщними особами в межах України, а й біженцями в інші країни.

Звичайно, цивілізовані держави прийняли наших людей, дали їм дах над головою, їжу та засоби для існування. Тобто всі українці, які подаються на фінансову допомогу в таких країнах, отримують її.

Виплати: скрін з відео
Виплати: скрін з відео

Але оскільки ці виплати виділяться з державних бюджетів, а повномашстабна війна триває вже понад 2 роки, то не всі країни готові продовжувати ці виплати. Таким чином, в одній із країн ЄС хочуть скоротити виплати українцям. Про це пише Irish Independent і новина стосується далекої Ірландії.

Так, за словами міністерки соцзахисту Хізер Хамфріс, виплати для українських біженців на території країни можуть скоротити. Нині у державному будинку проживає понад 50 тисяч українців.

При цьому вона зазначила, що біженці обирають Ірландію, тому що вона надає більш високу соціальну підтримку, ніж інші країни. Проте ситуація може змінитись.

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

Наразі йдеться про те, щоб скоротити виплати новоприбулим українським біженцям. Якщо сума становить 220 євро на тиждень, далі її можуть скоротити до 38,80 євро. При цьому президент уже незабаром може підписати відповідне рішення.

Крім того, новим біженцям обмежать проживання у державному житлі до 90 днів. Проте нові закони не вплинуть на тисячі людей, які вже отримали право на безстрокове проживання.

"Я знаю, що в Україні йде війна, але ситуація дещо інша, ніж у якій біженці були два роки тому. Нам потрібно переглянути це рішення. Вони їхали до Європи, а потім ми були другим пунктом призначення" , - наголосила Хамфіс.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Нагадаємо, що українцям підняли податок на квартири та будинки: скільки змусять заплатити.

Раніше ми повідомляли, що план України на перемогу над росією вже "розписаний", у США заявили: "Путіна чекають неприємні сюрпризи".