Військові комісаріати України реалізують різні способи сповіщення призовників про необхідність постановки на військову службу. Деякі з цих методів викликають питання про їхню законність.

Цю публікацію розмістили на сайті «today», посилаючись на роз'яснення адвоката юридичної компанії Riyako & Partners Миколи Максимова.

Ось деякі з застосовуваних тактик та думки професіоналів у галузі права:

Заклик студентів.

В одному випадку студент, який надіслав листа з проханням про відстрочку від служби, отримав повістку після втручання суду. Це викликає занепокоєння щодо юридичних процедур.

Залишення повістки біля дверей.

Залишення повістки біля дверей квартири або передача її сусідам вважається формою психологічного тиску та сумнівно з юридичної точки зору.

Неправдиві перевірки передбачуваними службами.

Військові комісари можуть видавати себе за представників газових чи електроенергетичних служб, оголошуючи про перевірки обладнання у квартирах для вручення повісток. Така тактика вважається сумнівною.

Перевірка сумок у метро.

Співробітники правоохоронних органів можуть перевіряти сумки пасажирів метро, ​​а представники TЦК чекають на поліцейських дільницях з повістками. Цей метод викликає побоювання щодо законності використання правоохоронних органів з метою призову військову службу.

Мобілізація, співробітники ТЦК, фото із соцмереж
Мобілізація, співробітники ТЦК, фото із соцмереж

Надсилання повісток поштою.

Повістки надсилають поштою, часто з інформацією, яка вводить в оману, про те, що це рекомендований лист. Юристи зазначають, що для законної доставки необхідний підпис одержувача на квитанції.

"Проблема в тому, що у військкомат має повернутися корінець з підписом одержувача. А якщо людина побачить, хто відправник, вона не підписуватиме", - пояснив Максимов.

Юристи наголошують, що така тактика має сумнівну законність і може бути оскаржена у суді. Повістка вважається врученою тільки після того, як за неї розпишеться призовник. Неявка по повістці може призвести до адміністративної відповідальності, включаючи штрафи та потенційне блокування рахунку.

"Виходить наступна історія: повістку наклеїли на двері, людина її проігнорувала, через три тижні їй заблокували банківську картку. В результаті він з'ясовує, що військкомат через Держвиконавчу службу наклав штраф - 1700 грн. Як тільки людина сплатить штраф - картку розблокують. Але оскільки промова йдеться про адміністративну відповідальність, він захоче звернутися до суду", - заявив юрист Олег Леонтьєв.

Призовники мають десять днів на оскарження рішень, а військові комісаріати мають доводити свою правоту в суді. Якщо призовник доведе, що він не розписувався в отриманні повістки, суд може ухвалити рішення на його користь.

Нагадаємо, бронь від мобілізації: у Раді розповіли, хто її отримає

Раніше «Українці» писали, обвал цін на найпопулярніший у світі продукт: коли чекати

Як повідомляли «Українці», пенсіонерів вирішили поставити на облік у ТЦК: хто потрапляє до списку