Поширена помилка, що здорова та корисна їжа має бути дорогою чи імпортною. Анастасія Голобородько наголошує на важливості включення до раціону місцевих та доступних суперфудів для покращення здоров'я та довголіття:

Риба.

Багате джерело жирних кислот Омега-3, риба забезпечує легкозасвоюваний білок, не навантажуючи шлунок. Це чудова альтернатива щоденному споживанню м'яса.

Ягоди.

Ягоди вважаються найкориснішими фруктами, багатими мікроелементами, вони цінні навіть у замороженому стані. Вони багаті на необхідні вітаміни і мінерали.

Темно-листова зелень.

Капуста, кінза, мікрозелень, шпинат і рукола багаті антиоксидантами, що уповільнюють старіння та забезпечують стійку енергію. Вміст клітковини корисний для кровоносних судин.

Горіхи та насіння.

Відмінне джерело мононенасичених жирів. Горіхи та насіння є не тільки чудовою закускою, але й підвищують харчову цінність інших продуктів. Вони особливо багаті на жиророзчинні вітаміни.

овочі, базар
овочі, базар

Хрестоцвіті овочі.

Капуста, цвітна, брюссельська капуста, кольрабі та зелень гірчиці необхідні для здорового харчування. Вони містять розчинну клітковину, вітаміни та фітохімічні речовини, які можуть запобігти деяким видам раку та підтримати здоров'я травної системи.

Ферментовані продукти.

Включіть у свій раціон солоні огірки без цукру, пасту місо, супи місо, кімчі та ферментовані соєві сири. Ці продукти багаті на пробіотики, корисні для здоров'я кишечника. Переважні рослинні варіанти.

Пребіотики.

Такі продукти, як цибуля, часник, спаржа, топінамбур, яблука, банани, насіння льону, гарбуз і кунжут, необхідні підтримки здорового мікробіома кишечника і підтримки імунітету.

Голобородько підкреслює важливість включення до раціону цілісних нешліфованих круп та листової зелені для загального стану здоров'я. Нагадуємо, що суперпродукти можуть бути місцевими, доступними за ціною та легко доступними для кожного.

Нагадаємо, найідеальніша жінка за версією Playboy показала свою п'яту точку: вам краще сісти

Раніше «Українці» писали, бронь від мобілізації: у Раді розповіли, хто її отримає

Як повідомляли «Українці», на цього чекали мільйони: Zara повертається в Україну