ЗСУ продовжують звільняти території, захоплені російськими окупантами і, звичайно, на цих землях проводяться певні дії.

Не останнє місце у цьому знімає ДСНС, і зараз вони розповіли про свої плани на звільнені землі.

Зима, ДСНС, фото із соцмереж
Зима, ДСНС, фото із соцмереж

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій розраховують отримати до кінця року 28 машин механізованого розмінування.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ заявив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева.

"На кінець минулого року ми вже мали 33 такі машини. На сьогоднішній день у нас є домовленості, є запевнення від наших партнерів, що до кінця цього року ми матимемо ще 28 таких машин. Тобто ту амбітну мету, яка була залишена на Минулого року - 60 машин, ми закриємо", - сказав він.

Представник ДСНС зазначив, що з розширенням деокупованих територій рятувальники потребуватимуть більше таких машин. "Але це буде поступово, зі збільшенням наших підрозділів", – додав він.

Танк для розмінування Wisent 1
Танк для розмінування Wisent 1

Рева розповів, що за допомогою вже наявних 33 спецмашин було проведено розмінування понад 530 гектарів, і ця робота продовжується.

Відповідаючи на запитання про те, які технології в цьому процесі виявилися найефективнішими, він зазначив, що машини механізованого розмінування таки належать до них. "Вони нам дозволили насамперед зберегти життя і здоров'я наших піротехніків. А одне життя піротехніка, на моє переконання, це, можна сказати, сотні збережених життів звичайних громадян", - зазначив представник ДСНС.

Також він зазначив, що іншою ефективною інновацією у процесі розмінування виявилося застосування БПЛА.

"Але ми тільки починаємо їх впроваджувати. І я думаю, що нинішній рік стане головним роком, якщо можна сказати, у розвитку цієї галузі" , - резюмував представник ДСНС.

Атака дронів, фото з вільних джерел
Атака дронів, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що не відправлять на фронт навіть після вручення повістки та навчання: українцям розповіли, кому не світить автомат.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація молоді: кого можуть закликати і заберуть відстрочку.