В Україні з 1 березня відбудеться традиційна щорічна індексація пенсій, внаслідок якої виплати мільйонам громадян зростуть на 8%. Однак підвищення побачать не всі пенсіонери і уточнюється, кого перерахунок не торкнеться.

Переглянуті розміри пенсій такі: мінімальна пенсія – 2725 гривень, середня пенсія – 5717 гривень, максимальна пенсія – 23610 гривень.

Індексація принесе користь десяти мільйонам українців, зокрема:

9,5 млн. пенсіонерів на загальних підставах.

596 тисяч колишніх правоохоронців.

97,8 тис. пенсіонерів отримують виплати по інвалідності у зв'язку із каліцтвом або захворюванням внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Держава виділила на індексацію кошти у розмірі 3 мільярди гривень на місяць, а фінансове здоров'я Пенсійного фонду тримається на виплаті єдиного соціального внеску, наголошуючи на важливості офіційного працевлаштування у воєнний час.

Перерахунок пенсій за березень буде автоматичним, і українцям не потрібно буде подавати додаткові заяви. Коефіцієнт індексації становить 1,0796, що відповідає мінімальному збільшенню на 100 гривень та максимальному збільшенню понад 1500 гривень.

Проте, деякі категорії пенсіонерів можуть не побачити збільшення доходів. Сюди входять особи, які вийшли на пенсію менше трьох років тому, а також особи, чия розрахункова пенсія нижча за мінімальний розмір. У разі держава компенсує різницю до мінімуму, зберігаючи виплату колишньому рівні.

Нагадаємо, українцям у Польщі виплатять до тисячі доларів: кого порадують потужною підтримкою

Раніше «Українці» писали, банки "зіллють" уряду доступ до банківських карток українців: "Можна відстежити"

Як повідомляли «Українці», скільки пенсіонерів в Україні виживають на копійки: статистика викликає сльози