Через затяжні проблеми на кордоні з Польщею український бізнес та рітейлери змушені шукати альтернативні логістичні маршрути доставки товарів до місцевих магазинів.

Це спричинило значне збільшення вартості кожного транспортного рейсу, що становить у середньому 600-1000 євро, оскільки водії змушені здійснювати об'їзди через інші країни ЄС.

Критичні пробки на кордоні призвели до того, що час очікування може тривати до місяця. Асоціація рітейлерів України попереджає, що така ситуація неминуче призведе до підвищення цін на різні товари для українських споживачів.

Проблема особливо серйозна для мереж, що імпортують такі продукти харчування, як овочі, фрукти, морепродукти, крупи чи молочні продукти. Затримки на кордоні ускладнюють підтримку належного температурного режиму та якості таких швидкопсувних товарів.

Продукти в супермаркеті: скрін з відео
Продукти в супермаркеті: скрін з відео

Українські виробники також стикаються з труднощами через брак імпортних комплектуючих, обладнання чи пакувальних матеріалів.

Для однієї великої торгової мережі щотижневі збитки через зниження обсягів торгівлі можуть становити близько 100 мільйонів гривень. Відтак існує ризик дефіциту окремих товарів на прилавках, оскільки багато галузей промисловості України залежать від імпорту.

Нагадаємо, важливо знати кожному: в Україні змінили правила здобуття спадщини

Раніше «Українці» писали, тільки не падайте: показання ваших лічильників можуть виявитися недійсними

Як повідомляли «Українці», пенсії зростуть з дня на день: як "озолотять" наших пенсіонерів