Влітку 2023 року ЗСУ пройшли контрнаступ, якими багатьма оцінюється, як невдалий. Хоча й військове командування України так не рахують.

Більше того, українці не знають. які цілі були у військових, ятоб вирішувати, чи були вони досягнуті. Але не можна скасовувати факту того. що перемога як мінімум у Чорному морі у наших військових є в активі. Наразі, за словами голови ГУР Буданова, триває російський наступ, який розпочався восени 2023 року. Коли ж Україна піде у контратаку?

ЗСУ, фото з вільних джерел
ЗСУ, фото з вільних джерел

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов сказав, коли Україна зможе перейти у контрнаступ. Про це він повідомив The Wall Street Journal.

Так, за словами Буданова, якщо Україна матиме достатню підтримку партнерів і продовжить тримати оборону цього року, то зможе перейти в контрнаступ у 2025 році.

При цьому він наголосив, що після виходу українських сил з Авдіївки ситуація на фронті залишається складною, проте у ворога також є проблеми – росіяни витрачають більше боєприпасів, ніж можуть виготовити, а більшість торік поставлених у війська танків – старі.

Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю
Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю

Буданов також звернув увагу на те, що російську професійну армію було значною мірою знищено в перший рік вторгнення і тепер ворог кидає в бій непідготовлених призовників.

За його словами, повна окупація Донецької та Луганської областей залишається пріоритетною метою російських військ у 2024 році, але домогтися її вони навряд чи зможуть.

"У них не вистачить сил", – сказав голова розвідки.

Крім того, Буданов прокоментував подальше виснаження держави-агресора та підготовку до контрудару щодо ослабленої Росії у 2025 році. Він наголосив на важливості подальшої підтримки держав-партнерів.

"Чи будуть партнери готові забезпечити нас озброєнням та боєприпасами на весь рік, поки ми готуємось чи ні? Це цікаве питання", - додав глава ГУР.

Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю
Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю

Нагадаємо, що глава ГУР Кирило Буданов розповів, чому росіяни припинили ракетні обстріли: нових лише 178.

Раніше ми повідомляли, що росіяни обіцяли евакуювати українських військових із Авдіївки, але вони застрелили їх.