Володимир Зеленський у зв'язку із страйками польських фермерів на кордоні з Україною, запропонував польському керівництву зустрітися на тому самому кордоні.

Цю ідею підтримали в адміністрації Анджея Дуди. У свою чергу голова уряду Дональд Туск виступив із заявою.

Дональд Туск
Дональд Туск

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних та залізничних доріг буде внесено до переліку об'єктів критичної інфраструктури.

Про це він повідомив на прес-конференції, пише TVN24.

Так, за словами Туска, це рішення має забезпечити "100-відсоткову гарантію того, що військова та гуманітарна допомога надходитиме українській стороні без будь-яких затримок".

"Це питання наступних кількох годин" , – сказав прем'єр-міністр Польщі.

Ситуація на кордоні з Польщею
Ситуація на кордоні з Польщею

Крім того, Туск підкреслив, що завдання Польщі – це повна пропускна спроможність на кордоні, коли йдеться про військовий транспорт та гуманітарну допомогу, маршрути яких пролягають через Польщу.

Він також пояснив, що "це також означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону та на під'їзних коліях та шляхах до кордону з Україною".

До того ж Туск закликав відокремити питання "прямої підтримки України та захисту польських фермерів та польського ринку від негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною" .

Нагадаємо, що в Анджея Дуди відреагували на пропозицію Зеленського зустрітися на кордоні: "Рішення, щоби зберегти інтереси поляків".

Раніше ми повідомляли, що поляки на кордоні з Україною почали закликати путіна, президент Дуда відреагував: "Право на протест існує".