З 20 лютого поляки пообіцяли блокувати весь кордон з Україною, включаючи під'їзди до морських портів та залізничних вузлів.

Володимир Зеленський назвав це знущанням, а всі українці сподівалися, що справа налагодитись нарешті. Але після того, що зробили поляки, всі ми вкотре переконалися, що не можна шукати братів серед інших народів і надто довіряти будь-кому.

Володимир Зеленський та Анджей Дуда
Володимир Зеленський та Анджей Дуда

Спершу було традиційне висипання українського зерна на землю. На цей раз із вагона вантажного поїзда.

Поляки висипали українське зерно
Поляки висипали українське зерно

Потім польські фермери перекрили залізницю біля КПП "Медика – Шегині" та висипали частину зерна з вантажного поїзда на колії. У відповідь на польські акції українські перевізники розпочали протест біля ПП "Рава-Руська – Гребінне", "Краківець – Корчева" та "Шегині – Медика".

На одному з плакатів, які польські фермери розвісили на своїх прапорах, був скандальний напис про президента РФ Володимира Путіна, через що був змушений реагувати міністр внутрішніх справ. Про це повідомила газета Wyborcza .

На скандальному плакаті було написано: "Путін, наведи лад і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими чиновниками" . Поруч із ним був прикріплений прапор СРСР.

Заклики поляків на мітингу
Заклики поляків на мітингу

Поліція Польщі порушила кримінальну справу проти фермера, який на акції протесту на кордоні з Україною вивісив на своєму тракторі плакат. Польські правоохоронці зазначили, що не допустять порушення закону та розпалювання ненависті.

Стаття, згадана поліцією Польщі, передбачає штраф або до двох років обмеження або позбавлення волі за підбурювання до ненависті "на підставі національних, етнічних, расових, релігійних відмінностей".

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Польський президент Анджей Дуда, коментуючи блокування польськими фермерами кордону з Україною, заявив, що влада Польщі не може обмежити їхнє право на законний протест і що вони мають підстави на такі дії. Про це Дуда розповів в опублікованому 20 лютого інтерв'ю "Українському радіо".

"Я шкодую, що такі ситуації сталися, але, з іншого боку, прошу також пам'ятати, що Польща – демократична країна, де право на протест просто існує. І воно гарантоване Конституцією. Якщо є законний протест, цей протест просто толерантно сприймається та захищається" , - сказав він.

Анджей Дуда та Володимир Зеленський
Анджей Дуда та Володимир Зеленський

Не зважаючи на це, польські фермери, які продовжують протести на кордоні з Україною, у другій половині дня 20 лютого послабили обмеження руху деяких видів транспорту. Про це заявляє Державна прикордонна служба України у Telegram.

Так, станом на 17:00 вівторка почали пропускати легкові автомобілі та автобуси через пункт пропуску "Хребене-Рава-Руська". Крім того, учасники протестів заявили, що пропускатимуть по одній вантажівці за годину в обох напрямках.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів усе, що думає про поляків, що протестують: "Просто знущально".

Раніше ми повідомляли, що поляки тепер блокують не лише український кордон, а й свої ж супермаркети: під приціл потрапила Biedronka.