В Україні оголошено про скорочення соціальної допомоги, повідомили у Верховній Раді. Було наголошено на необхідності змін, пославшись на необхідність системи, що відображає нинішні реалії і відходить від пережитків радянського минулого.

Депутат від "Слуги народу" Дмитро Наталуха визнав, що необхідні зміни можуть зустріти спротив суспільства. Він стверджував, що система соціальних виплат має бути переглянута через брак коштів, враховуючи обмеження, що накладаються війною, що триває, і бюджетними обмеженнями.

Наталуха запропонував створити більш збалансовану систему, що відповідає сучасним реаліям, відмінну від застарілих норм 80-х та 90-х років.

"Я вважаю, якісь соціальні послуги держава має продовжувати надавати, але їх обсяг... напевно має бути скорочений. І, мені здається, в умовах і дефіциту бюджету, і зниження допомоги ми, напевно, переглядатимемо це. Тобто має бути створена інша, більш збалансована система, яка враховує нові реалії, а не реалії 80-90-х років", - заявив Дмитро Наталуха.

пенсіонери, тарифи, соцвиплати
пенсіонери, тарифи, соцвиплати

Визнаючи, що скорочення соціальних гарантій суперечить Конституції, Наталуха передбачив негативну реакцію з боку українців. Він зазначив, що Україну конституційно визначено як соціальну державу, яка надає численні соціальні гарантії. Будь-які зміни, що порушують конституційні права громадян, найімовірніше, зіткнуться з критикою.

На соціальне забезпечення українців 2024 року Мінфін розкрив виділення 36,92 млрд грн. У цьому бюджеті були передбачені різні аспекти, у тому числі 20,9 млрд. гривень на пенсії, заохочення та допомоги, 8,5 млрд. гривень на соціальний захист громадян, які опинилися у важкій життєвій ситуації, і 1 млрд. гривень на підтримку малозабезпечених сімей.

Бюджет на соцвиплати
Бюджет на соцвиплати

Незважаючи на повномасштабну війну, заступник міністра фінансів Роман Єрмоличов запевнив, що соціальні виплати виплачуються в повному обсязі, причому за цими витратами вони поступаються лише обороні та безпеці.

Нагадаємо, пенсії не підвищуватимуть як раніше: розчарування чекає буквально на кожного

Раніше «Українці» писали, реструктуризацію боргів за комуналку: зробити може кожен українець – важливі роз'яснення

Як повідомляли «Українці», буде ще важче: українців готують до дефіциту найважливіших продуктів