Через тривалу військову агресію з боку Російської Федерації значна кількість українців звернулася за притулком до Європи. Оскільки в країнах ЄС зараз проживає понад 4 мільйони українських біженців, європейські країни коригують умови перебування цих осіб.

Цю публікацію розмістили на порталі «one»

Акцент зміщується у бік заохочення біженців до активного пошуку роботи та зменшення залежності від державної допомоги, визнаючи навантаження на бюджети країн, що приймають.

Польща, яка спочатку прийняла найбільшу притоку українських біженців, продовжила тимчасовий захист до 30 червня 2024 року. У цей період біженці продовжать отримувати сімейну та медичну допомогу, їм дозволено займатися підприємницькою діяльністю. Однак, зміни умов можуть відбутися і після зазначеної дати.

В Ірландії, де прибуло понад 110 тисяч українців, уряд вирішив скоротити щомісячні виплати біженцям. Новоприбулим буде надано безкоштовне житло на 90 днів, а також щотижневу фінансову допомогу у розмірі 38,80 євро.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Це означає скорочення, порівняно з попередніми платежами, що перевищують 200 євро. Після закінчення початкового періоду допомога біженцям збільшиться, але також буде запроваджено витрати на житло.

Норвегія скасувала тимчасовий захист для осіб з подвійним громадянством і може відкликати дозвіл на проживання для біженців, які відвідують Україну, за винятком особливих випадків. Ті, хто залишає центри для біженців у Норвегії, більше не отримуватимуть державну фінансову допомогу, і під час їхнього перебування очікуються зміни в основних пільгах.

У Чехії восени цього року буде введено обмеження у 90 днів на безкоштовне житло для біженців, яке торкнеться всіх українців, зокрема тих, хто належить до вразливих категорій.

Крім того, всі українці будуть зобов'язані надавати дані про доходи до місцевих центрів зайнятості, що вплине на розрахунок житлової допомоги. Ці зміни відображають мінливі обставини та проблеми, з якими стикаються як українські біженці, так і країни, що приймають у Європі.

Нагадаємо, українців просять запасатися водою та продуктами: до чого готують народ

Раніше «Українці» писали до 30 тисяч гривень кожному: українцям обіцяють солідну грошову допомогу

Як повідомляли «Українці», тарифи на комуналку зростуть ще більше: Нацбанк зробив революційну заяву та назвав дату