За даними Національного банку України, як пише «vgolos», споживча інфляція сповільнилася до 4,7% у річному обчисленні у січні 2024 року порівняно з 5,1% у грудні. Уповільнення інфляції пояснюється різними чинниками, зокрема уповільненням зростання ціни товари першої необхідності.

Зокрема, у доповіді наголошується, що ціни на хліб, борошно, кондитерські вироби, м'ясну продукцію та молоко сповільнили зростання. Крім того, вартість яєць, олії, круп та цукру знизилася завдяки збільшенню виробництва та зміщенню уваги виробників на внутрішній ринок.

"Зокрема, пригальмував зростання цін на хліб, борошняні та кондитерські вироби, м'ясні продукти, молоко. Крім того, знизилася вартість яєць, олії, круп та цукру завдяки нарощуванню виробництва та переорієнтації виробників на внутрішній ринок", - йдеться у повідомленні.

Продукти: скрін з відео
Продукти: скрін з відео

Проте наголошується, що на деякі позиції ціни зросли. Подорожчали борщові набори, яблука, риба та молочні продукти. Це пояснюється надходженням дорожчої тепличної продукції та збільшенням витрат на логістику через збої на кордонах.

У цілому нині спостерігаються зміни темпів інфляції і рух цін відбивають поєднання чинників, які впливають різні сектори економіки, і навіть виробництва і розподіл різних товарів над ринком.

Нагадаємо, українців просять запасатися водою та продуктами: до чого готують народ

Раніше «Українці» писали, українців налякали новою масштабною техногенною катастрофою: стосується життя мільйонів

Як повідомляли «Українці», астролог заявила про перемогу України у війні: все може закінчитися зовсім скоро