Українці мають бути готові до можливих перебоїв у подачі електроенергії, наголошується у заяві Київської державної міської адміністрації (КМДА).

У разі значних збитків енергооб'єктам можуть виникнути тривалі відключення електроенергії. Щоб пом'якшити наслідки таких ситуацій, КМДА рекомендує вжити превентивних заходів.

Відповідну інформацію розмістили на сайті новин «clutch».

КМДА радить городянам запастися продуктами першої необхідності, у тому числі водою і продуктами харчування, що не скоропортяться. Надзвичайно важливо підтримувати триденний запас води, що включає як питну, так і технічну воду для різних цілей.

Що стосується питної води, рекомендується, щоб кожна доросла людина випивала приблизно три літри на день. Додатково рекомендується добова потреба у 10-12 л води для гігієни та приготування їжі.

Щоб забезпечити стійкий добробут під час перебоїв у подачі електроенергії, рекомендується зберігати продукти харчування, що не швидко псуються, для приготування яких не потрібне охолодження або електрика. Рекомендовані продукти включають консерви, сушене м'ясо, сублімовані продукти, крекери, сухофрукти, шоколад та інші продукти тривалого зберігання.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Крім того, розумно мати при собі предмети першої необхідності для комфортнішого періоду без електрики. Сюди входять FM-радіо на батарейках для отримання оновлень у режимі реального часу, ліхтарики, лампи, свічки, сірники, аптечка з необхідними ліками, газовий балон або спиртовий пальник для приготування їжі, теплий одяг, ковдри, ліжечка для домашніх тварин та вуличні речі, захисне обладнання для використання у темряві.

Підкреслюючи пожежну безпеку, дуже важливо мати домашній вогнегасник у безпосередній близькості до місць, де використовуються свічки або пальники.

Хоча відключення електроенергії в Україні може бути результатом обстрілів з боку Росії, головний диспетчер "Укренерго" Віталій Зайченко запевняє, що без подібних ризиків великомасштабні системні аварії не передбачаються.

Нагадаємо, потужний удар по енергетиці: одна з ТЕЦ припинила роботу після обстрілу

Раніше «Українці» писали, до якого віку доживають і скільки отримують пенсіонери у різних країнах світу: українцям краще сісти

Як повідомляли «Українці», чому зростають ціни на опалення: українцям відповіли на болісне питання