У лютому споживачі можуть стати свідками зростання цін певні категорії товарів. Очікуване зростання включає молочні продукти і вартість приготування традиційних страв, таких як борщ. Проте, є й позитивні новини щодо цін на м'ясо.

Вчений Інна Сало відзначила можливе невелике підвищення цін на фрукти та овочі у лютому. На динаміку цін на ці товари, особливо в міжсезоння, помітний вплив мають такі фактори, як швидкість та обсяг поставок, а також зростаючі витрати, пов'язані зі зберіганням та транспортуванням.

Крім того, значну роль відіграють підвищення тарифів на електроенергію для промислових виробників та зростання цін на пальне.

«Ціни на овочі борщового набору до кінця зими можуть підвищитися порівняно з цінами на 23 січня 2024 року», — повідомляє Інна Сало.

овочі, базар
овочі, базар

Зокрема, очікується подорожчання таких продуктів:

Білокачанна капуста: до 16 гривень за кілограм (+4%)

Буряк: до 18,5 гривень за кілограм (+3%)

Морква: до 16,5 гривень за кілограм (+6%)

Картопля: до 26 гривень за кілограм (+5%)

Цибуля: до 18,5 гривень за кілограм (+8%)

Крім того, експерт прогнозує зростання цін на фрукти: до кінця зими, ймовірно, подорожчають яблука та виноград.

Магазин фруктів
Магазин фруктів

До кінця лютого 2024 року очікується зростання цін на молоко:

Молоко сорту екстра: на 0,14 гривні за кілограм до 15,34 гривні за кілограм.

Найвищий сорт: на 0,12 гривні, на загальну суму 14,82 гривні без ПДВ.

Перший сорт: на 0,09 гривні, що становить 13,61 гривні без урахування ПДВ.

Експерт Інституту аграрної економіки Іван Свиноус пов'язує таке зростання закупівельних цін насамперед із негативними економічними тенденціями в країні.

Продукти: скрін з відео
Продукти: скрін з відео

Він зазначає, що скорочення експорту вітчизняної молочної продукції дещо стримало темпи зростання закупівельних цін, які станом на січень 2024 року зрівнялися із загальноєвропейськими рівнями.

«Підвищення закупівельних цін насамперед буде спричинене негативними загальноекономічними процесами в країні. Водночас, скорочення експорту вітчизняної молочної продукції дещо обмежує темпи зростання закупівельних цін, які в січні 2024 року були на рівні загальноєвропейських», — додає експерт з Інституту аграрної економіки Іван Свиноус.

Навпаки, ціни на м'ясо, за прогнозами, залишаться стабільними, як наголосила провідний науковий співробітник Інституту аграрної економіки Наталія Копитець.

Незважаючи на недавнє зниження роздрібних цін на свинину в середині січня 2024 року, вона попереджає, що геополітична напруженість, що зберігається, у тому числі тривала війна в Україні, може створити невизначеність і, можливо, призвести до помітних коливань цін на м'ясо.

Ціни на м'ясо в Україні
Ціни на м'ясо в Україні

Напади на найважливішу інфраструктуру, особливо у енергетичному та виробничому секторах, створюють ризик як скорочення, і повного порушення виробничих потужностей деяких видів м'яса.

«Проте в Україні, де війна триває вже близько двох років, завжди є ймовірність помітних стрибків цін. Зокрема, атаки по критичній інфраструктурі — енергетичній та виробничій — можуть спричинити як скорочення, так і повне знищення виробничих потужностей тих чи інших видів м'яса», — зазначає Наталія Копитець, як повідомляє «finance».

Нагадаємо, понад 4 тисячі до пенсії: яким українським пенсіонерам обіцяють солідну надбавку

Раніше «Українці» писали, названо ідеальний овоч для жінок: убереже від багатьох хвороб

Як повідомляли «Українці», водії можуть потрапити на великий штраф через документи: зверніть на це увагу