Багато цивілізованих країн світу не залишилися осторонь війни і всіляко допомагають нам перемагати в сутичці з росією.

Звичайно, це стосується не лише військової чи гуманітарної допомоги, не лише грошей, а й людських ресурсів. Серед усіх країн, чиї військові прийшли до нас, щоб захищати наш суверенітет і справедливість у світі можна виділити, наприклад, колумбій. Про це пише видання AP.

ЗСУ: скрін з відео
ЗСУ: скрін з відео

Військові з Колумбії, які мають досвід боротьби з наркокартелями та повстанськими угрупованнями в рідній країні та вважаються одними з найдосвідченіших у світі, беруть активну участь у бойових діях на боці українських збройних сил.

У матеріалі йдеться, що з 250 000 військовослужбовців, які становлять колумбійську армію, понад 10 000 щорічно завершують свою службу. Деякі з них вирішують продовжити свою військову кар'єру за кордоном, приєднуючись до українських збройних сил, де їхній досвід і навички стають затребуваними через ситуацію, що склалася.

В Україні, на відміну від Колумбії, військовослужбовцям покладається щедріша заробітна плата. У той час, як капрали в Колумбії можуть отримувати близько $400 на місяць, українським військовим надається щомісячна зарплата до $3300 в залежності від звання та виду служби. Вони також мають право на отримання до $28 660 у разі поранення, залежно від тяжкості поранення.

Американські та колумбійські військові, фото з вільних джерел
Американські та колумбійські військові, фото з вільних джерел

У Колумбії інформація про набір до української армії поширюється переважно через соціальні мережі. Деякі добровольці, які вже воюють в Україні, діляться інформацією про процес набору на таких платформах як TikTok або WhatsApp.

Нагадаємо, що Олександр Сирський розповів, як зміниться війна після того, як він замінив Залужного: "Завдання штабів усіх рівнів".

Раніше ми повідомляли, що законопроект про мобілізацію ухвалено у першому читанні: у Верховній Раді сказали, коли поправки набудуть чинності.