В Україні пенсіонери, які мають особливі заслуги перед Україною, мають право на доплату до пенсії, яку наразі встановлено у розмірі 4200 гривень. Законодавчі поправки, які набрали чинності у липні 2023 року, як зазначено у Законі № 3113, безпосередньо стосуються питань, що стосуються соціального захисту тих, хто відіграв роль у прагненні України до незалежності у ХХ столітті.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «telegraf»

У переглянутому законодавстві визначено положення щодо пенсій за особливі заслуги перед Україною та реабілітації осіб, які стали жертвами репресій під час комуністичного тоталітарного режиму з 1917 по 1991 рік.

Додаткові пенсійні виплати поширюються на тих, хто зазнав репресій з політичних чи релігійних мотивів за комуністичного режиму. Сюди входять особи, позбавлені волі або примусово поміщені до психіатричних установ. Ці додаткові виплати надаються або з дати подання заяви, або з дати отримання права за умови, що заява буде подана протягом 12 місяців з моменту набуття таких прав.

Однак подання заяви не може бути раніше 1 липня 2023 року. Довідка обласної комісії облдержадміністрації, що підтверджує, є обов'язковою для фізичних осіб, які підпадають під зазначені категорії.

Для решти громадян, які мають особливі заслуги перед Україною, розмір додаткової пенсії становить від 23 до 40% прожиткового мінімуму для інвалідів. Починаючи з 2024 року ця доплата проходитиме щорічну індексацію у березні.

Нагадаємо, астролог заявила про перемогу України у війні: все може закінчитися зовсім скоро

Раніше «Українці» писали, українців налякали новою масштабною техногенною катастрофою: стосується життя мільйонів

Як повідомляли «Українці», пенсії військових та по інвалідності перерахують: як зміняться головні виплати