У Києві біля станції метро «Лісова» колишній завод «Радикал», колись монополіст із виробництва синтетичних матеріалів, становить екологічну загрозу через небезпечні відходи, залишені без нагляду після припинення роботи заводу.

Глава та засновник «Офісу трансформації» Максим Бахматов висловив стурбованість ситуацією, порівнявши її з «повільним ртутним Чорнобилем».

Завод, який зупинив виробництво в 1996 році, залишив після себе значну кількість небезпечних відходів, у тому числі 200 тисяч тонн відходів, що містять ртуть, розкиданих на відкритій території приблизно на 20 гектарах.

Екологічні перевірки, проведені після закриття заводу, виявили різні речовини, у тому числі 134,6 тонн ртуті, 109 тонн сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонн аміаку, 486 тонн опадів розчинення солей, а також близько 25 осіб.

"Це повільний ртутний Чорнобиль біля станції метро "Лісова". Там на умовно 20 га зберігається 200 тисяч тонн відходів, що містять ртуту, що валяються просто неба", - говорить Бахматов.

Дмитро Байраченко з Держпродспоживслужби повідомив, що концентрація ртуті у повітрі в деяких точках навколо Радикалю перевищила гранично допустиму норму до 30 разів, а у ґрунті - до 14,5 разів, за даними літо 2017 року.

Києва. Фото: скріншот відео.
Києва. Фото: скріншот відео.

Бахматов провів паралелі з "хворобою Мінамата" в Японії - неврологічним захворюванням, викликаним важким отруєнням ртуттю. Захворювання виникло в результаті скидання метилртуті в стічні води, що накопичується в рибі та морепродуктах. Діти, які споживали заражені продукти, хворіли, а генетична передача проблеми зберігалася протягом 36 років.

Бахматов висловив занепокоєння з приводу ділянки Лісова, де ртуть може проникнути у ґрунтові води та досягти річки Дніпро, потенційно викликаючи аналогічні проблеми для довкілля та здоров'я людей нижче за течією від Києва.

"З'ясувалося, що висока концентрація ртуті збирається в рибі та інших морепродуктах. Це їли діти, починали хворіти, потім це передавалося генетично. У Києві така ж історія на "Лісовий". Ртуть лежить, але вона проникає у ґрунтові води, вони потрапляють у Дніпро. Все, що нижче Києва, отримає потенційно таку саму проблему", - пояснює Бахматов.

Нагадаємо, терміново робіть запаси поки є шанс: в Україні різкий обвал цін на ключову продукцію

Раніше «Українці» писали, підвищення пенсій не буде: кого не торкнеться індексація у березні

Як повідомляли «Українці», кому можуть вимкнути світло за борги: як уникнути жорстких санкцій