Громадяни України, які проживають за кордоном, тепер можуть скористатися послугами міжнародної доставки посвідчень водія до 22 країн Європи. Станом на 6 лютого цей сервіс розширився та включив ще п'ять країн: Словенію, Хорватію, Чорногорію, Бельгію та Швейцарію. У Головному сервісному центрі МВС (МВС) оголосили про додавання цих країн.

Цю публікацію розмістили на порталі «clutch»

"Ми запустили послугу міжнародної доставки прав водія майже 4 місяці тому. За цей час нею скористалися понад 3500 громадян. Найбільша кількість замовлень припадає на Польщу - близько 70%", - йдеться в повідомленні.

До людей, які мають право на цю послугу, належать особи, які бажають замінити права водія, отримані більше двох років тому, а також особи, чиї документи втрачені, пошкоджені або вимагають оновлення через зміну особистих даних. Вартість послуги міжнародної доставки складає близько 1500 гривень, включаючи адміністративні збори та логістичні витрати на поштові послуги за межами України.

Щоб скористатися цією послугою, заявникам необхідно зайти до Кабінету водія онлайн, увійти до системи, вибрати причину заміни сертифікату, вибрати міжнародну доставку, вказати адресу доставки та зробити необхідний платіж. Сервісний центр обробляє заявку, і готове посвідчення водія відправляється за кордон через «Укрпошту», доставка займає близько 15 днів.

"Після цього заявка на обмін надходить до сервісного центру МВС і обробляється адміністратором. Отримане посвідчення водія передається ДП "ІНФОТЕХ" і далі "Укрпошті". Поштовий оператор відправляє готовий документ за кордон за вказаною адресою. Міжнародна доставка займає приблизно 15 днів", - повідомили у ДСЦ.

Загальна вартість міжнародної доставки посвідчення водія складе близько 1500 гривень, включаючи:

бланк та адміністративні послуги – 515 гривень;

логістичні витрати поштовим службам за межами України – 960 грн.

З початку 2024 року помітно зросли ціни на адміністративні послуги в сервісних центрах МВС України: видача посвідчення водія тепер коштує 230 гривень, теоретичний іспит - 250 гривень.

Нагадаємо, скасування пенсійних виплат: найважливіше попередження для пенсіонерів

Раніше «Українці» писали, як швидко прогріти авто навіть за сильних морозів: ефективні секрети для водіїв

Як повідомляли «Українці», кому можуть вимкнути світло за борги: як уникнути жорстких санкцій