8 лютого 2024 року сталося те, до чого готували всіх українців кілька тижнів – відставка Валерія Залужного.

Спочатку Володимир Зеленський натякнув про це дуже прозоро - прозвітував про проведену бесіду з генералом і зазначив, що Залужний залишиться в команді.

"У перші складні дні Великої Війни ми вистояли проти підлого і сильного ворога. Вистояли разом. Наша битва триває і щодня змінюється. Завдання 2022 року відрізняються від завдань 2024 року. Тому всі повинні змінитись і адаптуватися до нових реалій теж. Щоб перемогти теж разом" , - Написав Залужний.

Валерій Залужний та Володимир Зеленський
Валерій Залужний та Володимир Зеленський

Після цього міністр оборони Рустем Умеров підтвердив відставку Залужного. Він нагадав, що генералу Валерію Залужному "випало одне із найскладніших завдань – керувати Збройними Силами України під час Великої Війни з росією".

"Але війна не залишається однаковою. Війна змінюється і вимагає змін. Бойові дії 2022, 2023 та 2024 – це три різні реальності. 2024 рік принесе нові зміни, до яких мають бути готові. Потрібні нові підходи, нові стратегії. Щиро вдячний Валерію Федоровичу за всі досягнення та перемоги" , - сказав він.

Рустем Умеров та Остін Ллойд, фото з вільних джерел
Рустем Умеров та Остін Ллойд, фото з вільних джерел

Глава держави заявив, що провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні розмовляв із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою та Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під керівництвом найдосвідченішого українського командувача Олександра Сирського.

Зазначимо, що новий Головком ЗСУ має авторитет серед бойових командирів та знає, які зміни потрібні армії. На його рахунку і оборона Києва, та звільнення Харківщини.

Олександр Сирський, кадр з відео
Олександр Сирський, кадр з відео

Нагадаємо, що законопроєкт про мобілізацію ухвалено у першому читанні: у Верховній Раді сказали, коли поправки набудуть чинності.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський після чуток про звільнення Залужного розповів про відставку міністра: "Україні потрібна сила".