В Україні спостерігається зниження закупівельних цін на буряки, що призвело до зниження попиту на цей овоч на початку 2024 року. Ціни постачальників впали до 12-16 гривень за кілограм до кінця січня і далі до 10-15 гривень на початку лютого, повідомляє "clutch".

Очікується, що зниження цін на буряки вплине на ціни в супермаркетах, хоча на даний момент середня ціна реалізації становить 17,8 гривні за кілограм. Моніторинг показує, що більшість великих торгових мереж пропонують буряки у ціновому діапазоні 16,7-16,9 гривень за кілограм.

Однак у деяких магазинах овоч продовжують продавати за вищими цінами, що сягають 20 і більше гривень за кілограм.

Аналітики зазначають, що ціни на буряки зростали до середини січня, але до кінця місяця аграрії змушені були знизити їх через низький попит. Незважаючи на зниження цін, купівельна активність залишається стриманою.

Буряк: скрін з відео
Буряк: скрін з відео

Варто зазначити, що недавнє зниження цін на буряки не повністю компенсувало раннє зростання цін, що відбулося на початку зими. До кінця січня 2024 буряк все ще коштував на 70% дорожче, ніж за той же період 2023 року.

Міністерство аграрної політики раніше заявляло, що очікує зниження або стабілізації цін на овочі майбутньої весни завдяки програмі садівництва та теплиць.

У відомстві повідомили про виділення цього року грантів на озеленення та будівництво теплиць на суму майже 500 мільйонів гривень. Міністерством було схвалено понад 130 заявок на гранти для садівництва та 30 заявок на теплиці.

Нагадаємо, поблажкам кінець: на українців з боргами чекають великі проблеми. Як каратимуть

Раніше «Українці» писали, Денис Шмигаль заспокоїв українців: "Пенсії та посібники…"

Як повідомляли «Українці», чим небезпечно та корисно найпопулярніша страва у світі: розвінчані всі міфи