Важливо зазначити, що якщо кошти залишаються на карті пенсіонера без будь-яких дій, таких як зняття, витрата чи переказ, Пенсійний фонд України (ПФУ) може припинити нарахування виплат. Це може призвести до припинення пенсійних виплат на півроку, а рахунок може бути заблокований.

По-перше, відсутність активності по карті протягом тривалого періоду може спричинити припущення про смерть пенсіонера, оскільки особи, які не звертаються за виплатами на проживання протягом шести місяців, вважаються неактивними. У таких випадках виплати припиняються, щоб запобігти виплатам особам, яким кошти більше не потрібні.

По-друге, існує стурбованість з приводу шахрайських дій із рахунками пенсіонерів. Були випадки, коли злочинці викрадали кошти з карт пенсіонерів, що призвело до скарг до ПФУ та банків.

Карта ПриватБанку: скрін з відео
Карта ПриватБанку: скрін з відео

Розслідування часто виявляє, що кошти було списано за несанкціоновані покупки. Щоб мінімізувати такі ризики, рекомендується не залишати кошти на рахунку протягом тривалого часу, оскільки неактивні рахунки можуть стати мішенню для злочинців.

Однак важливо наголосити, що якщо пенсіонер бажає відновити отримання пенсії після періоду неактивності, він може зробити це, зібравши необхідні документи та особисто завітавши до одного з відділень Пенсійного фонду.

Подання письмової заяви з поясненням причин шестимісячної затримки виплат є ключовим етапом у процесі відновлення пенсійних виплат.

Нагадаємо, пенсіонерам можуть перестати приходити виплати: чиї пенсії "під ударом" та чому

Раніше «Українці» писали, Денис Шмигаль заспокоїв українців: "Пенсії та посібники…"

Як повідомляли «Українці», поблажкам кінець: на українців з боргами чекають великі проблеми. Як каратимуть