Для людей похилого віку сімейний лікар відіграє ключову роль як головний консультант і помічник у всіх питаннях, пов'язаних зі здоров'ям, слугуючи воротами до доступної медичної допомоги.

За рецептом від сімейного лікаря люди похилого віку можуть отримати доступ до ліків або безкоштовно «Доступні ліки», або з незначною доплатою.

Програма медичних гарантій пропонує людям похилого віку повний спектр послуг, у тому числі:

Консультації лікарів-фахівців.

Лабораторні аналізи та дослідження.

Госпіталізація.

Операції.

Реабілітація.

Паліативна допомога та багато іншого.

Медичні послуги для пенсіонерів безкоштовно
Медичні послуги для пенсіонерів безкоштовно

Лікування таких захворювань, як інсульт та серцевий напад, надається безкоштовно. Національна служба охорони здоров'я охоплює весь спектр медичної допомоги, включаючи необхідні ліки та обстеження, такі як КТ та МРТ.

Літні люди також можуть скористатися амбулаторними та стаціонарними реабілітаційними послугами, включаючи, зокрема, нейрореабілітацію, ортопедичну реабілітацію та кардіореспіраторну реабілітацію.

Крім того, з віком рекомендується регулярно проводити шість інструментальних тестів для раннього виявлення раку – гастроскопію, бронхоскопію, гістероскопію, колоноскопію, цистоскопію та мамографію.

Важливо, що незалежно від місця реєстрації люди похилого віку можуть отримати медичну допомогу в будь-якій медичній установі за договором з Національною службою охорони здоров'я. Це стосується як вимушених переселенців, так і тих, хто не змінив місце проживання.

Пацієнти мають право самостійно обирати, де вони вважають за краще отримувати медичну допомогу, при цьому Національна служба охорони здоров'я покриває витрати від імені пацієнта.

Для отримання додаткової інформації щодо надання безкоштовних медичних послуг, а також у разі скарг та звернень громадяни можуть звернутися на гарячу лінію Національної служби охорони здоров'я за телефоном 1677 (працює з понеділка до п'ятниці з 9:00 до 18:00).

Медичні послуги для пенсіонерів безкоштовно
Медичні послуги для пенсіонерів безкоштовно

Нагадаємо, Ощадбанк приголомшив пенсіонерів: зняти гроші буде неможливо - скоріше біжіть у банкомат

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам доплатять по 1000: кого "озолотять"

Як повідомляли «Українці», індексацію пенсій у 2024 році можуть не провести: пенсіонери схопилися за голови – "це жорстоко"