У 2024 році очікується зростання цін на деякі продукти харчування в Україні, зокрема на хліб, хлібобулочні вироби, кисломолочні, молочні та м'ясні продукти, повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, який поділився цією інформацією під час телемарафону.

Пензин наголосив, що ознак зниження вартості цієї продукції цього року немає. Проте ціна на яйця залежатиме від логістичної ситуації на кордоні України та Польщі.

Якщо вітчизняні виробники мають проблеми з продажем яєць за кордон, ціни можуть знизитися. Загалом експерт наголосив, що ціни на українську продукцію, швидше за все, залишаться відносно стабільними.

На вартість імпорту, з іншого боку, впливатимуть два ключові чинники: стабільність української гривні та ситуація на кордонах України, де зберігаються блокади вантажних пунктів пропуску.

Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба
Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба

Проте вже є велика ймовірність того, що Польща запроваджуватиме нові обмеження та заборони для України, що може сильно позначиться на цінах на продукти.

Враховуючи зміну цін на продукцію, у 2023 році значне зростання спостерігалося на картоплю (64,5%), яблука (35,4%) та яловичину (19,9%). Навпаки, знизилися ціни на гречку (зниження на 59,2%), цибулю (зниження на 50,7%) та моркву (зниження на 48,9%).

За даними Держстату, подорожчала й низка інших продуктів, у тому числі олія (подорожчала на 9,9%), молоко (подорожчало на 9,7%), сир та сир (подорожчали на 7,5%), хліб (подорожчали на 7 %), риба та рибопродукти (зростання на 4,1%) та овочі (зростання на 3%).

З іншого боку, ціни на деякі продукти знизилися, наприклад, на яйця (зниження на 9,5%) та цукор (зниження на 5,8%).

Нагадаємо, поштовх у спину від Польщі: на Україну чекають нові труднощі

Раніше «Українці» писали, тарифи на світ рекордно зростуть цього року: нардеп приголомшив українців – цифри величезні

Як повідомляли «Українці», пенсіонери знову під ударом: позбавлятимуть не лише виплат