Польський єврокомісар Януш Войцеховський, який відповідає за сільське господарство, запропонував запровадити місцеві заборони на імпорт українських яєць, м'яса птиці та цукру до Євросоюзу.

Ця пропозиція є відповіддю на його невдоволення обмеженнями, представленими Валдісом Домбровскісом, заступником голови Європейської комісії з торгівлі.

Войцеховський запевняє, що нинішні пропозиції Європейської комісії не вирішують проблему надмірного імпорту з України. Він особливо розкритикував ліміти, встановлені на яйця, птицю та цукор, припустивши, що базовий рік для визначення цих лімітів має враховувати значний приплив українських товарів до ЄС у попередньому році.

Висловивши стурбованість з приводу того, що весь Європейський Союз стикається з проблемами через надмірний імпорт, Войцеховський закликав до іншого підходу щодо базового року для більш ефективного захисту ринку ЄС, особливо яєць, птиці та цукру.

курячі яйця
курячі яйця

Він наголосив на важливості запобігання повторенню дестабілізуючої ситуації, що спостерігалася на ринку зерна минулого року, коли експорт досяг рівня, який вплинув на європейський ринок, особливо у Польщі та сусідніх країнах.

«Я не хочу вдаватися в деталі, тому що це внутрішня робота Єврокомісії, але я пропоную дещо інший спосіб визначення базового року, який би більше захищав ринок ЄС у цих трьох продуктах. Я дуже відданий цьому. Я не хотів би повторення драматичної ситуації із зерновими минулого року, коли експорт фактично досяг таких рівнів, які дестабілізували європейський, а особливо ринок Польщі та сусідніх країн», - зазначив Януш Войцеховський, як повідомляє «agronews».

Нагадаємо, чи буде пенсія без стажу: на що можуть розраховувати українці

Раніше «Українці» писали, Україна за крок від історичного колапсу: лишилося кілька місяців

Як повідомляли «Українці», тарифи на світ рекордно зростуть цього року: нардеп приголомшив українців - цифри величезні