Нова ініціатива Європейського Союзу під назвою Vision Zero спрямована на скорочення дорожньо-транспортних пригод за рахунок запровадження регулярних перевірок для водіїв віком 65 років та старших.

Пропоновані заходи включають тестування літніх водіїв на психологічну стійкість, концентрацію уваги та швидкість реакції. Якщо водій не складе іспит, він може зіткнутися з можливістю втрати прав водія.

Для водіїв старше 70 років ініціатива пропонує ще більше посилити правила продовження прав водія. Розробляються курси підвищення кваліфікації, і водії віком від 65 до 75 років можуть бути зобов'язані складати іспити кожні два роки, а водії віком від 75 років можуть складати іспити щорічно.

Оформлення прав водія: скрін з відео
Оформлення прав водія: скрін з відео

Критики цієї ініціативи стверджують, що вона викликає занепокоєння щодо вікової дискримінації, оскільки, схоже, має на увазі, що здібності водіїв залежать виключно від віку. Незважаючи на критику, ця ініціатива є частиною зусиль щодо підвищення безпеки дорожнього руху.

З огляду на підготовку України до інтеграції до ЄС не виключено, що аналогічні пропозиції можуть бути внесені й у країні. Однак будь-які подібні зміни, швидше за все, стануть предметом суспільного обговорення та законодавчих процесів.

Нагадаємо, частину пенсіонерів позбавлять субсидій: кого не пошкодують

Раніше «Українці» писали, благання українців почули: доленосне рішення від уряду

Як повідомляли «Українці», заощадите купу грошей: свіжі овочі, які можна виростити на балконі – ви приємно здивуєтеся