В Україні люди, які не мають страхового стажу, можуть мати право на соціальну пенсію у 2024 році.

Строк страхування.

Для отримання пенсії в Україні фізичним особам необхідно мати страховий стаж. У цей час роботодавець щомісяця сплачує обов'язкові страхові внески за працівника. Якщо людина є приватним підприємцем (ФОП), вона сплачує цей внесок самостійно.

Соціальна пенсія за старістю.

Для осіб, які не мають або не мають достатнього страхового стажу, традиційних пенсійних виплат не передбачено. Натомість вони мають право на отримання соціальної допомоги, відомої як соціальна пенсія по старості, починаючи з 65-річного віку.

Розмір виплати.

Соціальна пенсія розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 гривня) та середньомісячним сукупним доходом сім'ї на людину за попередні шість місяців. Проте виплата не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).

Ця пенсія перераховується кожні шість місяців з урахуванням змін у майні та середньомісячному сукупному доході.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Процес подання заяви.

Особам, які не мають необхідного пенсійного стажу, слід звернутися до органів соціального забезпечення за місцем проживання. Зазвичай потрібні такі документи:

Заява;

документ, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання + ІПН;

довідка про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера);

декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

Нагадаємо, мобілізація обійде вас стороною: скільки можна буде заплатити за гарантовану бронь

Раніше «Українці» писали, українцям загрожує нова небезпека: термінове попередження щодо життя кожного

Як повідомляли «Українці», Віктор Павлик попався на "зраді" з молоденькою: дружина Катя Репяхова висміяла 58-річного "ловеласа"