Українці все ще чекають на виправлений законопроєкт про мобілізацію, яким лякали ще наприкінці 2023 року.

Тоді його відкликали із Верховної Ради, оскільки він суперечив Конституції України. Зараз українцям розповіли, чого варто очікувати від виправлень.

Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел
Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел

Члени Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки очікують, що Міноборони врахує усі пропозиції парламенту до законопроєкту щодо вдосконалення процедури мобілізації. Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Черньов.

"Ми чекаємо на новий текст законопроєкту від Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, які є ініціаторами цього документа. Сподіваюся, що всі пропозиції, які ми озвучили під час роботи з першою версією законопроєкту, який, чесно кажучи, був "сирим", були враховані. І ми побачимо новий збалансований законопроєкт, який буде більшою мірою сфокусований на мотиваційній частині для тих, хто має бути мобілізований. Ми чекаємо на реєстрацію цього проєкту" , – сказав Чернєв.

Мобілізація студентів: скрін з відео
Мобілізація студентів: скрін з відео

Він наголосив, що пропозиції до відповідного законодавчого акту оборонний парламентський комітет напрацьовував спільно з представниками МОУ, Генштабу ЗСУ та народних депутатів з усіх фракцій.

Заступник голови комітету поінформував про ключові зміни до "мобілізаційного" законопроєкту, запропонованих уряду: "Ці зміни щодо того, що має залишатися бронь, не повинні підлягати мобілізації громадяни з третьою групою інвалідності, що не повинно бути розсилання повісток електронною поштою. Насамперед, не повинні бути порушені конституційні права людини, які у попередньому варіанті законопроєкту, на жаль, порушувалися. З іншого боку, у документі залишатимуться примусові заходи, бо мобілізація – це не бажання, це наш обов'язок – захищати країну".

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Нагадаємо, що секретар РНБО Данилов розповів про головну небезпеку у війні для України: "Ранити, але не вбити".

Раніше ми повідомляли, що не потрапити під мобілізацію, якщо буде друге громадянство: Кулеба розповів, чи є лазівка.