В Україні 2024 року індексація пенсій торкнеться більшості пенсіонерів, орієнтовно збільшившись на 13%. Однак фактична сума підвищення буде індивідуальною для кожного пенсіонера.

Цю інформацію опублікувало видання «obozrevatel»

У той час, як деякі громадяни можуть отримати додаткові 100 гривень, інші можуть побачити збільшення більш ніж на 500 гривень. Щорічна індексація є механізмом, покликаним компенсувати інфляцію і передбачає підвищення пенсій виходячи із суми 50% інфляції попереднього року та 50% зростання середньої заробітної плати за три роки.

У 2024 році ставку індексації встановлено на рівні 13% після рекордно високого зростання на 19,7% у попередньому році через високу інфляцію, пов'язану з початком війни.

Графік ілюструє історичний взаємозв'язок між індексацією, інфляцією та зростанням середньої заробітної плати. До повномасштабної війни темпи індексації постійно перевищували інфляцію, що відображало традиційну тенденцію випередження зростання заробітної плати зростанням цін в Україні.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Хоча середній розмір пенсії часто називають, він може бути не зовсім показовим, оскільки більшість українських пенсіонерів одержують менше ніж 4000 гривень на місяць.

Середня пенсія нині становить 5385,25 гривень, проте 65,7% пенсіонерів одержують менше 5000 гривень, що ставить їх за межу бідності.

Важливо відзначити, що індексація на 13% може торкнутися не всіх. Пенсіонери, які вже отримують бонуси у розмірі 13% і більше, можуть не побачити додаткових пільг.

У деяких випадках індексація може становити менше 13%, і тих, хто вийшов на пенсію останніми роками, вона може не торкнутися. Доплати, такі як премії за віком та стажем, при індексації не враховуються. Попри обіцяне підвищення на 13% уряд може встановити мінімальний рівень підвищення пенсії, наприклад, 100 гривень.

Нагадаємо, ось це суми: пенсіонерам виплачуватимуть п'ятизначні пенсії. Хто потрапив до списку

Раніше «Українці» повідомляли, якою має бути зарплата, щоб отримувати пенсію у 10 тисяч: "Це ж утопія"

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплатять по тисячі: кого порадують надбавкою