Ми живемо в дуже небезпечний час, коли росіяни розпочали повномасштабну війну і б'ють ракетами по мирному населенню.

Звісно, ​​у такій ситуації часто люди опиняються під завалами будинків. Рятувальники намагаються якнайшвидше допомогти постраждалим, але часто порятунок потопаючі – справа. навіть самих потопаючих, тому треба знати, як діяти, якщо ви, не дай Боже, опинилися під завалами.

Результат російської ракетної атаки на Україну, фото із соцмереж
Результат російської ракетної атаки на Україну, фото із соцмереж

Повільно спробуйте спуститися сходами, не створюючи паніки і тисняви. Людям із травмами спробуйте допомогти вибратися. Як тільки виберетеся з будівлі, відразу відійдіть якнайдалі, і не підпускайте дітей.

Якщо вибратися з будівлі немає можливості, тоді будьте далі від балкона і вікон. Відразу перекрийте по можливості газ та воду. В очікуванні рятувальників будьте в кутку поряд з дверним прорізом і балками, що несуть. Імовірність, що стеля обрушиться прямо на вас знизиться.

Якщо ж стався найстрашніший варіант, і ви опинилися під завалами, кричіть, що є сили про допомогу. В ідеалі буде, якщо поряд виявиться телефон. Постарайтеся вивільнити руки та ноги, якщо це можливо.

Можна спробувати розібрати завал навколо себе, але несучих елементів чіпати не потрібно, оскільки це призведе до ще більшого обвалу.

Чекаючи на допомогу, періодично кричіть і стукайте по трубах і батареях.

Завали будинку, кадр з відео
Завали будинку, кадр з відео

Нагадаємо, що відріжуть від світла, газу та води: українців "закошмарять" за борги з комуналки. І це під час війни.

Раніше ми повідомляли, що військкомати більше не будуть надсилати повістки: до Міноборонизробили раптову заяву.