Громадяни України, які досягли пенсійного віку, можуть мати право на отримання тимчасової допомоги у вигляді соціальної пенсії. Умови виходу на пенсію, як повідомляє видання "napensii", зазнали змін ще з початку 2023 року.

Для виходу на пенсію у 2023 році у 60 років потрібно було мінімум 30 років страхового стажу. Ті, хто не накопичив цю суму до 60 років, можуть вийти на пенсію у 63 роки з мінімум 21-річним стажем у 2024 році. Так, із 2024 року трудовий стаж збільшився.

Важливо, що пенсію можуть отримати особи, які досягли 63-річного віку з необхідним стажем роботи (з 2024 року – від 21 до 31 року стажу). Ті, хто має до 65 років стаж менше 15 років, мають право на державну соціальну допомогу замість повної пенсії (з 2024 року – від 15 до 21 року стажу).

Необхідний страховий стаж для виходу на пенсію у 60 років поступово збільшуватиметься до 2028 року, досягнувши на той час як мінімум 35 років.

Трудовий стаж для виходу на пенсію
Трудовий стаж для виходу на пенсію

Розмір соціальної допомоги у 2023 році був визначений як різниця між прожитковим мінімумом для інвалідів (2093 гривні) та середньомісячним доходом сім'ї на людину за попередні шість місяців.

Дохід не повинен перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатного населення (2684 гривні – у 2023 році). Сума перераховується кожні шість місяців, залежно від зміни доходів.

Однак не всі особи, які не мають права на отримання пенсії через недостатній стаж роботи, можуть отримати соціальну допомогу.

Відмова може статися, якщо сімейний дохід перевищує пороговий рівень або є додаткові джерела доходу, житло або транспортні засоби. Винятки можуть бути розглянуті для сімей, де є інваліди, після оцінки їх житлових умов.

Трудовий стаж
Трудовий стаж

Для оформлення тимчасової державної допомоги фізичним особам необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем реєстрації чи проживання.

До необхідних документів належать заява, паспорт, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), довідка про стаж роботи, а також декларація про доходи та майно за останні шість місяців. Додатково копія рішення про призначення опікуна необхідна у разі визнання особи недієздатною.

Нагадаємо, "сумно": що буде з індексацією пенсій і чи чекати її взагалі

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонерам гарантують виплатити по 10 пенсій відразу: хто може отримати захмарну суму

Як повідомляли «Українці», приємного мало: готуйтеся запасатися ключовими продуктами – вже почалося стрімке зростання цін