Український аграрний сектор переживає ажіотаж серед аграріїв через нововведення на земельному ринку, зокрема збільшення лімітів продажу землі до 10 000 га.

Фермери вимагають збереження колишніх умов, що дають змогу продавати не більше 100 гектарів «в одні руки». В основному побоювання пов'язані з нездатністю середнього та малого бізнесу конкурувати з великими агрохолдингами, що призводить до значних втрат.

Нові обмеження.

Нововведення на ринку землі збільшили ліміти продажу землі до 10 000 га.

Вимоги фермерів.

Фермери вимагають збереження старих умов, обмежуючи продаж не більше 100 гектарами в одних руках.

Проблеми конкуренції.

Середній та малий бізнес в аграрному секторі стикається з проблемами та втратами, не маючи можливості конкурувати з великими агрохолдингами.

Українська земля: скрін з відео
Українська земля: скрін з відео

Втрати пов'язані з війною.

Сільськогосподарський сектор зазнав значних збитків через війну, що перевищила 40 мільярдів доларів. Лише у 2023 році втрати рослинництва оцінюються у 3 мільярди доларів.

Ризик банкрутства.

Середні та дрібні фермери перебувають під загрозою банкрутства, що потенційно може залишити з ринку осіб, які вклали час та гроші в агробізнес.

"Втрати агросектору через війну сягають понад $40 млрд. Лише за 2023 рік збитки в рослинництві - $3 млрд. Середні та малі аграрії не витримають конкуренції з великим бізнесом і збанкрутують. Люди, які роками вкладали кошти та зусилля, щоб розвивати агробізнес в Україні, будуть поза ринком", - зазначає заступник голови ВАР Денис Марчук.

Також повідомляється, що президент доручив Кабміну зрозуміти та врахувати всі ризики, пов'язані з новою кон'юнктурою ринку землі. Однак однозначної відповіді на даний момент немає.

Нагадаємо, пенсіонерів чекає розчарування: буде дуже прикро

Раніше «Українці» повідомляли, ПриватБанк "відповість" всі ваші гроші: спише на шахрайство та копійки не поверне. Це краще знати

Як повідомляли «Українці», влада хоче скасувати відстрочку від мобілізації по інвалідності: що пропонують натомість