Індексація пенсій в Україні, запланована на початок березня згідно з планом Пенсійного фонду України (ПФУ), може бути змінена залежно від загальної ситуації в країні, включаючи події на фронті та потенційні затримки міжнародної грошової допомоги.

Відповідну публікацію розмістили на порталі новин «24tv»

Запропонований темп зростання пенсійних виплат у 2024 році оцінюється в 13%, що нижче за показник попереднього року на 19,7%. Так, за словами нардепа Данила Гетманцева буде – 13% замість 19,7%.

Розрахунок суми індексації передбачає додавання 50% рівня інфляції за рік (що становило 12,9%) до середнього зростання заробітної плати за останні три роки (2020-2023 рр.). Хоча дані про зростання зарплат у 2022–2023 роках ще не опубліковано, загальна формула дозволяє оцінити відсоток індексації.

Індексація пенсій в Україні
Індексація пенсій в Україні

Для пенсіонерів, які одержують мінімальну пенсію, підвищення виплат набуло чинності з 1 січня 2024 року. Це коригування пов'язане з підвищенням прожиткового мінімуму для окремих категорій громадян, внаслідок чого виплати збільшилися з 2093 гривень до 2361 гривні.

Крім того, збільшилися пенсії для осіб віком від 65 років, які виробили необхідний стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і тепер вони становлять 2840 гривень. Очікується, що з квітня ця цифра зросте до 3200 гривень.

Нагадаємо, ніжна та ароматна скумбрія, яка танутиме в роті: секрети швидкого, але феноменального рецепту

Раніше «Українці» повідомляли, левину частку українців позбавлять виплат у лютому: кого кинуть на свавілля долі

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплатять тисячу: шукайте себе у списку