Віталій Зайченко, головний диспетчер «Укренерго», заявив в інтерв'ю «epravda», що гарантувати відсутність вимкнення електроенергії неможливо.

"Тиждень тому ми були буквально "на межі". Можна з упевненістю сказати, що до кінця зими так відбалансуватись ми не зможемо", - сказав він, відповідаючи на запитання про можливі обмеження споживачів.

Він заявив, що енергосистема України зіткнулася із серйозними проблемами під час війни, у тому числі працюючи в ізольованому режимі у зв'язку з окупацією великої атомної електростанції.

Також Україна зіткнулася з ракетними атаками та атаками безпілотників. Незважаючи на ці проблеми, колапсу в енергетичній галузі не сталося.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Зайченко підкреслив, що хоча енергосистема пережила різні випробування, вона не може гарантувати стабільність перед нових атак противника.

"З одного боку, за майже два роки великої війни енергосистема України пережила чимало викликів: роботу в ізольованому режимі в умовах вторгнення, окупацію найбільшої атомної станції Європи, ракетні та дронові атаки і як наслідок – масштабний блекаут. І попри усе це колапсу в енергетиці не сталось. З іншого – гарантувати стабільність роботи енергосистеми в умовах нових атак ворога не може ніхто", – резюмував головний диспетчер Укренерго.

Однак він зазначив, що якщо ризиком обстрілів управляти, то ризику великомасштабної системної катастрофи не буде.

Нагадаємо, "Замаскований" Потап знову втік до Дубаї, звідки "вразив" своїм інтелектом: це ж треба таке ляпати

Раніше «Українці» повідомляли, приречені на самоту? 6 знаків Зодіаку, які не створені для шлюбу

Як повідомляли «Українці», левину частку українців позбавлять виплат у лютому: кого кинуть на свавілля долі