В Україні планують переглянути критерії призову до армії з урахуванням конкретних захворювань, а не груп інвалідності, повідомила народний депутат Мошенець.

Пропоновані зміни спрямовані на надання відстрочок чи звільнень від мобілізації на підставі переліку конкретних захворювань, а не загальних груп інвалідності.

Мошенець підкреслила, що це зрушення значне, тим більше, що до третьої групи інвалідності належать різні захворювання. Запропоновані критерії будуть поширюватися не лише на призовників, а й на членів їхніх сімей. Очікується, що деталі цих змін будуть викладені у законопроекті.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

"Як на мене, були дуже суттєві зрушення, тому що останній варіант законопроєкту – «Главком», про який я чула, передбачає не групи інвалідності, а визначені конкретні захворювання, які дадуть можливість або мати відстрочку від мобілізації, або не бути мобілізованими. Це стосується не лише самих військовозобов'язаних, а й членів їх сімей. Там так само мають бути визначені моменти, пов'язані з цим", - сказала Мошенець.

Нагадаємо, приємного мало: готуйтеся запасатися ключовими продуктами – вже почалося стрімке зростання цін

Раніше «Українці» повідомляли, верховний суд хоче повернути до посади чиновницю з російським паспортом: контактувала з ФСБ РФ

Як повідомляли «Українці», "пенсії зростуть у середньому на…" Денис Шмигаль розповів, що буде із виплатами для пенсіонерів