Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів у ефірі 24 Каналу, що було задіяно багато видів озброєння: "Шахеди", балістичні ракети "Кинджал", Х-59, Х-31, "Іскандер", Х-101, Х-555.

Повітряні сили збили 8 ракет, а ще 20 ракет були відведені від цілей системами РЕБ. Світан зазначив, що немає сенсу збивати такі ракети, якщо ціль відводиться і вони падають у поле.

За його словами, це була атака середньої інтенсивності.

"Це найоптимальніший для росіян варіант, і вони це розуміють", - сказав він.

Експерт також відзначив, що на підготовку великої атаки більше ніж на 100 ракет потрібно більше місяця. Саме тому окупанти не часто її повторюватимуть. А от атаки середньої інтенсивності у 30-40 ракет можна підготувати приблизно за 5-7 днів.

І саме з такою інтенсивністю, додав експерт, росіяни можуть бити весь зимовий період.

Військовий експерт Олександр Коваленко відзначав, що сьогоднішня ракетна атака підтверджує, що окупанти зберігають фетиш на дати і їх метою є пов'язування ракетних ударів із святковими днями. Це не виключає загрозу на Водохреще, яке за традицією РПЦ відзначається 19 січня.

Крім того, він звернув увагу на обмежений боєкомплект ракет Х-101/555/55, який був використаний під час цього удару. Це, на думку Коваленка, підтверджує перехід росіян на практику застосування цих ракет у меншій кількості через їхні обмежені накопичені запаси.

Також Коваленко вважає, що напрямок атаки на Західну Україну може свідчити про спробу росіян виявити місце майбутньої дислокації F-16 і завдати по ньому удару на випередження.