Благодійні фонди, що займаються доставкою автомобілів з-за кордону для потреб Збройних Сил України, зіткнулися з новим викликом: замість дозволу на перетин кордону, волонтери отримують повістки до військкомату. Про цю проблему розповів засновник групи компаній "Прайм" та керівник благодійного фонду "Несокрушимые крылья" Дмитрій Леушкін у інтерв'ю УНІАН.

За його словами, раніше волонтери діяли за чітко встановленим механізмом: був відомий список документів, необхідних для виїзду за кордон. Однак наприкінці минулого року їм повідомили про необхідність отримання довідки від ТЦК. Але не було чіткої інформації про те, яка саме довідка потрібна.

"Шлях волонтерів став виглядати так: приїхати на кордон, вистояти 11 годин, "поцілувати" віконце та повернутися назад. Повертатися за деякою довідкою, оформити її, знову вистояти 11 годин", - розповідає Леушкін.

Він зазначив, що основна складність полягає у відсутності чітких інструкцій у прикордонників щодо того, яку саме довідку вимагати. Отримані по телефону з Києва інструкції трактуються на кожному пункті пропуску по-своєму. Але це ще не всі проблеми.

"Тих волонтерів, які вперше виїжджали за автомобілями, взагалі не випускали, вручали повістку та відправляли в ТЦК. А тих, хто виїжджав не вперше, допитували, ніби вони - ДРГ-групи. (...) Мені відомо про випадок, коли волонтер однієї з організацій їхав за машинами, а зараз служить на полігоні у Житомирі", – розповів Леушкін.

Через складність та заплутаність процедури перетину кордону, благодійний фонд "Несокрушимые крылья" припинив ввозити автомобілі з-за кордону та поставляти їх на фронт. Леушкін не впевнений, чи припинили цю діяльність інші волонтери, але висловив упевненість, що тепер "певна кількість автомобілів", які раніше надходили на фронт, "точно зникне".

"Автотранспорт – це витратний матеріал. Ці машини постійно ламаються, вибухають, виходять з ладу. Вони можуть служити довго, а можуть бути знищені за один день. Техніки на війні багато не буває. На ній виїжджають сапери, відбувається евакуація поранених, антидронова діяльність. Ті, хто запускають дрони, теж виїжджають на джипах", - наголошує волонтер.

На думку Леушкіна, державі терміново потрібно вирішити проблему перетину кордону волонтерами, щоб боротьба з ухилянтами не заважала забезпеченню потреб фронту.