У 2024 році українці отримають три види платежів за газ: за сам газ, його доставку та за утримання внутрішньобудинкових систем.

Компанія "Газмережі", яка належить до однієї з дочірніх компаній "Нафтогазу", опублікувала вартість утримання внутрішньобудинкових систем. Ці платежі варіюються залежно від місця проживання та характеристик будинку, і в 2024 році складають від 108 до 959,7 гривень на рік у більшості регіонів.

Для перевірки вартості обслуговування внутрішньобудинкової системи за конкретною адресою можна звернутися на сайт "Газмережі". Вартість обслуговування залежить від кількості квартир у будинку: чим їх більше, тим менша сума платежу на кожну квартиру.

У послуги з обслуговування входять: огляд газопроводу, перевірка на щільність, випробування під тиском, огляд газового обладнання та обслуговування запірних пристроїв. Це забезпечує безпечне використання газу в будинках.

На прикладі "Полтавагазу", вартість технічного обслуговування в будинку на 36 квартир становить 5600 гривень. Таким чином, вартість розподіляється на кожну квартиру, і може бути сплачена одноразово або розподілена на щомісячні платежі протягом певного періоду. Ціна обслуговування залежить від різних факторів, включаючи обладнання та стан мереж.