В Україні існує можливість підвищення тарифів на окремі послуги ЖКГ, такі як газ, гаряча вода та опалення. Однак якщо таке збільшення і відбудеться, воно очікується не раніше 2025 року, що співпаде із закінченням мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги. Очікується, що у 2024 році українці платитимуть за ці послуги за поточними тарифами.

У Нацбанку прогнозують, що відмова від підвищення тарифів у цей період допоможе стримати загальну цінову інфляцію. Скасування мораторію в 2025 році передбачається як поступовий процес, який, можливо, проходить у кілька етапів і супроводжується посиленням підтримки населення за допомогою субсидій.

"Її (адміністративну інфляцію. – Ред.) буде стримувати дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання. Який, згідно з припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році", – розповіли в НБУ.

Незважаючи на необхідність усунення дисбалансів в енергетичному секторі, регулятор наголошує, що рішення уряду щодо коригування тарифів враховуватимуть значні соціальні наслідки цих змін.

Комунальні послуги
Комунальні послуги

Отже, очікується, що будь-яке збільшення буде поступовим і супроводжуватиметься посиленою підтримкою населення за допомогою субсидій.

"Незважаючи на необхідне усунення дисбалансів в енергетичному секторі, очікується, що подальші урядові рішення щодо приведення тарифів на ЖКП до ринкового рівня враховуватимуть високу соціальну значущість тарифів. Тому очікується, що їхнє підвищення буде поетапним і супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями", – йдеться у повідомленні.

Щодо тарифів на електроенергію, міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що планів негайного підвищення немає. Українці можуть розраховувати на оплату чинного тарифу на електроенергію у розмірі 2,64 грн за кіловат-годину до кінця опалювального сезону 2023/24.

Нагадаємо, мільйони українців хочуть залишити без виплат: буде неймовірно важко

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонерів готують: без цього виплат не буде

Як повідомляли «Українці», Оля Полякова раптово приголомшила фанатів: що сталося і чому вона зникла