Загальна мобілізація в Україні, що триває, оголошена у відповідь на повномасштабне вторгнення Російської Федерації, викликала питання про обов'язки військової служби та поводження з військовими посвідченнями особи. Адвокат Галина Токмач розповіла, які юридичні вимоги та дії мають здійснювати військовозобов'язані у цей період.

Цю публікацію оприлюднили на порталі «zn»

Відповідно до статті 24 КЗпП України, під час укладання трудового договору громадянин зобов'язаний надати різні документи, у тому числі паспорт, трудову книжку (за її наявності), відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру державного соціального страхування та, в окремих випадках, документи про освіту, стан здоров'я та відповідні документи військового обліку.

У пункті 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, встановлено необхідність проведення перевірок громадян державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями при прийнятті на роботу для підтвердження наявності військового квитка або відомості, відображені в електронному вигляді через мобільний додаток програми «Дія».

Прийом, підготовка та облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів на особистий військовий облік здійснюється після їх постановки на облік у районних (міських) ТЦК та СП, та підрозділи Служби зовнішньої розвідки.

Важливо наголосити, що прийом на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється лише після взяття їх на облік у районних (міських) ТЦК та СП, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

Військовий квиток рядового, сержантського та старшинського складу є найважливішим документом для ідентифікації військовослужбовців та визначення їхнього обов'язку нести військову службу. Військовослужбовці зобов'язані надійно зберігати свої військові квитки, стежити за своєчасною та точною їх зміною, а також дотримуватись вимог Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу".

Нагадаємо, як виявити скручений пробіг у автомобіля: ефективні лайфхаки

Раніше «Українці» повідомляли, за борги по комуналці відключатимуть електроенергію: "страждатимемо" у темряві та холоді

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк раптово змінює правила гри: стосується грошових переказів