У пенсійному фонді України нагадали, що з 1 січня в Україні мінімальну пенсію для 65-річних пенсіонерів з повним страховим стажем збільшено на 240 гривень. Нова сума наразі становить 2840 гривень проти колишніх 2600 гривень. Чергове підвищення заплановано на 1 квітня, довівши виплату до 3200 гривень.

Це коригування пов'язане з підвищенням мінімальної заробітної плати, яка з січня досягла 7100 гривень (з 1 квітня очікується 8000 гривень). За законом 65-річні пенсіонери з повним стажем не можуть отримувати менше ніж 40% «мінімуму».

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Крім того, до підвищення підлягають і деякі пенсіонерські надбавки. Так, з 1 січня допомога за почесне донорство збільшена до 10% від прожиткового мінімуму (встановлено з 1 січня для інвалідів у розмірі 2920 грн). Це означає доплату у розмірі 292 гривень порівняно із попередніми 258,9 гривень у 2023 році.

Метою цих коригувань є приведення пенсійних виплат у відповідність до змін прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, що підвищить фінансовий добробут пенсіонерів в Україні.

Нагадаємо, ПФУ потішив частину пенсіонерів: комуналка буде абсолютно безкоштовно

Раніше «Українці» повідомляли, "немає слів": розміри пенсій у 2024 році сильно засмутили українців. Якою ж буде мінімальна

Як повідомляли «Українці», пенсіонери, яких нема кому доглядати, можуть отримати фінансову допомогу: доплати щомісячні