У ті далекі ковидно-карантинні часи багато хто з нас зробив щеплення, щоб отримати сертифікат.

Тому що, як мовиться в одному відомому виразі: без папірця ти какашка, а з папірцем – людина. І це був саме той випадок, адже без ковидного сертифікату українців не пускали до поїздів, ТРЦ, ресторанів... Так от, зараз таке може повернутися, але вже з сертифікатом захисника.

ЗСУ, військові, кадр з відео
ЗСУ, військові, кадр з відео

Зараз усі українці активно обговорюють суттєві зміни у законі про мобілізацію, який регулюватиме питання, пов'язані із призовниками, військовозобов'язаними та військовослужбовцями. Зокрема, планують створити Сертифікат захисника України у додатку "Дія". Він буде майже аналогічний сертифікату про вакцинацію " під час пандемії коронавірусу. Про це заявив економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Він зазначив, що цей сертифікат захисника буде не просто електронним документом, а стане умовною "перепусткою" для того, щоб увійти до того чи іншого місця.

"Без нього, теоретично, не можна буде потрапити на транспорт, зайти в торговий центр, отримати медичні послуги тощо. Інше питання, до чого це призведе на практиці, - припустив експерт.

Багато українців зазначають, що цей сертифікат стане черговим інструментом корупції і українці просто купуватимуть право вільно пересуватися.

Нагадаємо про мобілізацію в Україні: чи потрібно жінкам ставати на військовий облік.

Раніше ми повідомляли, що українцям можуть дозволити "відкупатися" від мобілізації: яка загроза в цьому рішенні.