Станом на лютий мільйони внутрішньо переміщених українців можуть зіткнутися із ризиком втрати соціальної допомоги, зокрема житлової допомоги. Про це в інтерв'ю поділилася віце-прем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Приблизно 2 мільйони внутрішньо переміщених осіб (ВПО) потенційно можуть втратити грошову допомогу, починаючи з лютого. Пропонована зміна передбачає продовження виплат лише переміщеним особам, які не можуть знайти роботу через обов'язки догляду за дітьми.

Ірина Верещук зазначила, що і президент, і прем’єр-міністр не підтримують ідею припинення виплат. Уряд очікує на нову постанову Мінсоцполітики. Однак дефіцит державного бюджету є проблемою, і збереження виплат на колишньому рівні без фінансової підтримки з боку міжнародних донорів неможливо.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Наразі ведуться переговори з метою переконати партнерів не скорочувати допомогу. У разі успіху виплати можуть бути поширені на всіх внутрішньо переміщених осіб, які потребують допомоги.

Для наочності: вимушені переселенці отримують виплати, якщо вони переїхали до безпечнішого поселення з тимчасово окупованої території чи зони, де тривають військові дії. Розмір допомоги становить 2000 гривень на дорослого та 3000 гривень на дитину чи людину з обмеженими можливостями.

Ситуація наголошує на тендітному балансі між вирішенням проблеми бюджетних обмежень та забезпеченням вирішальної підтримки тих, хто постраждав від переміщення.

Нагадаємо, пенсіонерам доплатять по 500 гривень: на кого чекає приємний бонус

Раніше «Українці» повідомляли, мобілізація пенсіонерів в Україні: хто може бути "під прицілом" ТЦК

Як повідомляли «Українці», довгоочікувана індексація пенсій у 2024 році: якої вона буде і яких надбавок чекатиме